Lao´c o spokojenosti
Lidé respektují toho, kdo je se sebou spokojený, s nikým se nesrovnává a s nikým nesoupeří.
Lidé respektují toho, kdo je se sebou spokojený, s nikým se nesrovnává a s nikým nesoupeří.
Být přirozený znamená se uvolnit. A k nalezení pravdy nepotřebujeme nic jiného, než se naprosto uvolnit.
Je-li člověk nespokojený se svým stavem, může jej změnit dvěma způsoby. Buď změní podmínky svého života, nebo svůj duševní postoj. První není vždy možné, to druhé je možné vždy.
Štěstí se neměří podle titulů a peněz, ale podle osobní svobody, zdraví a spokojenosti srdce.
Moudrého učiní šťastným docela málo, pošetilého nic na světě. Proto jsou téměř všichni lidé nespokojeni.
Buď vděčný za krásný den, šálek čaje, kytku za oknem, milá slova, pohlazení, co nejvíc je se nejméně cení.
Nezáleží na tom, aby ses vyrovnal tomu nebo onomu člověku, ale jde o to, aby ses jednou stal samým sebou.