Citát o optimistech a pesimistech: „Pesimisté dělají z příležitostí problémy, zatímco optimisté dělají z problémů příležitosti.“
Pesimisté dělají z příležitostí problémy, zatímco optimisté dělají z problémů příležitosti.
Pesimisté dělají z příležitostí problémy, zatímco optimisté dělají z problémů příležitosti.
Drž se dál od lidí, kteří přichází jen proto, aby se podělili o stížnosti, problémy, katastrofy, obavy a pomlouvání jiných. Jestli někdo hledá odpadkový koš, aby do něj hodil své smetí, ať to není tvá mysl.
Pesimisté mají větší šanci, že budou mít pravdu. Optimisté mají větší šanci, že budou šťastní.
Proč vyhledáváme citáty, smutné písničky, filmy a příběhy? Protože v nich hledáme porozumění, pochopení bolesti, kterou někdo zažil a my víme, že v tom nejsme sami.
Mnozí z nás se sami mučí na kříži mezi dvěma zloději: lítostí nad včerejškem a obavou ze zítřka.
Evropa vymírá a odmítá se bránit proti nepřátelům. Zahyneme, ale na našem pomníku bude nápis, že jsme byli humanisté.
Pesimista je člověk, který se necítí dobře, když se cítí dobře, protože se obává, že se bude cítit hůře, až se bude cítit lépe.
Žádný pesimista nikdy neobjevil tajemství hvězd, neplavil se do neznámých zemí ani neobjevil nové obzory lidské duše.
Pesimista je ve výhodě: buď znovu a znovu zjišťuje, že měl pravdu, nebo je příjemně překvapen.
Co když všechno je jen iluze a ve skutečnosti nic neexistuje? V tom případě jsem za tenhle koberec vyhodil zbytečně moc peněz.
Pesimista si stěžuje na nepříznivý vítr, optimista čeká, až se změní na příznivý, realista přizpůsobí plachty.
Důvod, proč starosti zabíjejí lidi více než práce, spočívá v tom, že lidé se více starají, než pracují.