Citát o osudu
Osud je snadné přijmout, když nám jde na ruku. Když ne, neříkáme tomu osud, ale nespravedlnost, zrada nebo prostě smůla.
Osud je snadné přijmout, když nám jde na ruku. Když ne, neříkáme tomu osud, ale nespravedlnost, zrada nebo prostě smůla.
Tajemství cítit se ubohým záleží v tom, mít dost času, abychom si mohli lámat hlavu, jsme-li opravdu šťastní či nikoliv.
Jsi-li něčím nesmírně roztrpčen nebo zkrušen, pak se rozpomeň, že lidský život je mžik a že všichni co nevidět odejdeme (moudrost o to cennější tím, že byla vyslovena před 2 000 lety).
Najväčším nešťastím človeka je, že vzhľadom k svojej múdrosti dokáže byť nepriateľom sám sebe.